Dzień Ziemi

25 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbył się apel z okazji obchodów Dnia Ziemi pod hasłem „Ziemie mamy tylko jedną”. Uczniowie klasy VII w specjalnym wydaniu Ekoekspresu zwrócili uwagę całej społeczności szkolnej na pogarszający się stan środowiska przyrodniczego Ziemi.

Zachęcali do współdziałania na rzecz naszej planety poprzez codzienne proekologiczne czynności i kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody. Przewodniczący klas otrzymali od Matki Ziemi, Kartę Przyrody Wszechświata, określającą podstawowe zasady postępowania każdego człowieka wobec środowiska przyrodniczego. Na koniec przedstawienia zaprezentowali się uczniowie klasy: III, IV i VI w pokazie mody ekologicznej. Pokaz przygotowały uczennice klasy VII, a stroje wykonano z surowców wtórnych w ramach lekcji plastyki w klasie VII. Pokaz mody został przyjęty z wielkim aplauzem i nagrodzony gromkimi brawami.

Edyta Nosek