Osiągnięcia w konkursach pożarniczych

W dniu 10 marca w remizie OSP w Rzezawie miały miejsce gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Do testu wiedzy w tej dziedzinie przystąpiło 24 uczniów z poszczególnych szkół z terenu gminy. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Zuzanna Maciaszek (klasa VIII), Nikodem Banach (klasa VIII), Aniela Szwarc (klasa IV) i Agnieszka Hajduk (klasa IV). Najlepiej z udzielaniem odpowiedzi na poszczególne pytania zawarte w teście poradziła sobie Agnieszka Hajduk, która zajęła III miejsce wśród uczestników klas I-IV. Uczennica będzie reprezentować szkołę w dalszym etapie zmagań na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Rzezawa p. Mariusza Paleja. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono upominki.

W tym dniu Wójt Gminy Rzezawa p. Mariusz Palej wręczył także nagrody finalistom gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej pn. „Strażacy chronią lasy-lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat”. Wśród finalistek znalazły się trzy uczennice z naszej szkoły. I miejsce w kategorii klas V-VIII zajęła  Zuzanna Piekarz (klasa VI), wyróżnienia otrzymały: Anna Rzepka (klasa VI) i Emilia Sojka (klasa VII).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

S. Król