Gramy i śpiewamy dla Antosia

W sobotę 30 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczystość charytatywna pn. ,,Gramy i śpiewamy dla Antosia”. Potrzeba niesienia pomocy maleńkiemu chłopczykowi zgromadziła w tym dniu licznie przybyłych mieszkańców lokalnego środowiska, a także wielu gości. Przedsięwzięcie połączyło we wspólnych działaniach wiele ofiarnych serc.

,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” Te wymowne i ponadczasowe słowa zaczerpnięte z ,,Małego Księcia” przyświecały spotkaniu, przypominając o tym, że w życiu najważniejsza jest przyjaźń, miłość, pomoc i odpowiedzialność za drugiego człowieka.

Uroczystość charytatywna składała się z bogatego programu:

• występ szkolnego zespołu wokalnego i uczniów
  • występ Orkiestry Dętej Okulice i solistów
  • loteria fantowa
  • paczki słodkości
  • malowanie twarzy
  • wata cukrowa
  • szkolna kawiarenka
  • licytacja

Wszystkim Państwu, którzy w tym szczególnym dniu zaszczycili nas swoją obecnością, okazali wielkie serce, wsparli naszą akcję, składam serdeczne podziękowania. Szczególnie dziękuję Prezydium Rady Rodziców za duży wkład pracy;  rodzicom, nauczycielom, księżom, pracownikom obsługi za każdą pomoc w realizacji podjętego zadania; Orkiestrze Dętej w Okulicach za piękny koncert, uczniom za występ artystyczny; społeczności Szkoły Podstawowej w Buczu; raz jeszcze wszystkim sponsorom, którym dziękowałem podczas spotkania, a także tym wszystkim, którzy zechcieli pozostać anonimowi oraz tym, których nieświadomie mogłem pominąć.

Serdeczne podziękowania składam wszystkim Państwu w imieniu rodziców Antosia. Chłopczykowi życzę dużo zdrowia i siły do walki z chorobą. Wyrażam nadzieję, że za 6 lat Antoś w pełni zdrowia zawita do naszej szkoły jako uczeń klasy pierwszej, czego z głębi serca Mu życzę. Rodzicom Antosia życzę jak najmniej trosk i zmartwień związanych z chorobą synka oraz dużo sił w przezwyciężaniu trudności stojących na drodze walki z chorobą.

Wspólnymi siłami zebraliśmy ogromną kwotę 32 000,00 zł, która została przekazana na konto pomocy  dla Antosia w Fundacji Siepomaga.