Zakończenie roku szkolnego

23 czerwca mszą św. w kościele parafialnym w Okulicach rozpoczęliśmy uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023.

Następnie cała społeczność udała się do budynku szkoły, gdzie po przekazaniu sztandaru uczniom klasy VII i odśpiewaniu hymnu szkoły nastapiło uroczyste ślubowanie tegorocznych absolwentów. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas IV i V pod opieką wychowawcy czwartoklasistów.  Uczniowie wcielili się w role przewodników pracujących w parku rozrywki :Niebo". Znudzeni pracą oraz uciążliwymi kostiumami aniołów postanowili zrobić psikusa grupie nauczycieli zwiedzających park. Skecz wzbudzający uśmiech na twarzach nauczycieli jak i uczniów, zakończył się wręczeniem pedagogom certyfikatów anielskiej cierpliwości.Występ uczniów uświetnił chór szkolny pod kierunkiem p. Agnieszki Grocholskiej. który zaprezentował piosenki o tematyce wakacyjnej.

Następnie Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Góra  wygłosił krótkie przemówienie, po czym najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za wyniki w nauce i wzorową frekwencję. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy spełnili kryteria pozwalające  otrzymać stypendia szkolne, a ich rodzicom wręczono listy gratulacyjne. Doceniono również uczniów przodujących w zbiórce surowców wtórnych oraz obsługujących sprzęt szkolny. Upominki i dyplomy otrzymali także laureaci konkursu plastycznego "Oszczędzaj z SKO", przeprowadzonego przez opiekuna, panią Agnieszkę Nowakowską.

Kończąc uroczystość pan Dyrektor złożył wszystkim życzenia słonecznych i bezpiecznych wakacji.Po zakończeniu uroczystości uczniowie rozeszli się do swoich klas na ostatnie już spotkania z wychowawcami. Społeczność szkoły może  cieszyć się już wolnym czasem i wypocząć korzystając w pełni z długo wyczekiwanych wakacji.