DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu.Są to dni kiedy obchodzimy święto wszystkich babć i dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości.

Z tej okazji w naszej szkole 20 stycznia odbyła się wspaniała uroczystość. Na wstępie Pan Dyrektor Zbigniew Góra przywitałwszystkich gości. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z klas I-III  przedstawiły program artystyczny. Pierwsza klasa wyraziła swą miłość do babć i dziadków w wierszach i piosenekach. Klasa druga przedstawiła inscenizację o ciekawskich wnukach, natomiast klasa trzecia urozmaiciła ten dzień wzruszającą historią małego Franka nawiązującą do Świąt Bożego Narodzenia.W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając ich gromkimi brawami. Mali artyściz przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowalipoczęstunek w postaci pysznych ciast, kawy i herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w pomoc w ich wychowanie.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej składają serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

E. Bruździak