Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

We wtorek 22 listopada 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Wydarzenie jest organizowane z okazji przypadającej 20 listopada rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. . Uczniowie klasy VII wcielając się w postacie z bajki o Kopciuszku w zabawnej formie przybliżyli pozostałym kolegom ten temat. Na zakończenie występu głos zabrał Pan Dyrektor, który przypomniał dzieciom , iż oprócz swoich praw mają także obowiązki, które powinni należycie i sumiennie wypełniać.