Wigilia w klasie V

20 grudnia uczniowie klasy piątej, pod kierunkiem wychowawczyni i z pomocą rodziców, zorganizowali klasową Wigilię.

Uroczystość przebiegała zgodnie z wcześniej opracowanym scenariuszem. Przygotowane zgodnie z tradycją wolne miejsce przy stole  było zajmowane przez przybywających gości. Przy choince, stołach nakrytych białym obrusem, przy świetle świec, z opłatkiem w ręku, uczniowie wysłuchali Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa, którą odczytał jeden z chłopców. Następnie wszyscy zebrani złożyli sobie życzenia i przystąpili do spożywania wigilijnych potraw i smakowania świątecznych ciast.

Świętowanie uświetniła gra kolęd na flecie przez jedną z uczennic oraz wspólne śpiewanie utworów o tematyce Bożego Narodzenia.

Za pomoc w przygotowaniu wigilijnych potraw dziękują rodzicom uczniowie i wychowawczyni.

J. Góra