Święto Szkoły

22 grudnia 2022r. po raz 30. odbyła się uroczystość nadania naszej szkole imienia gen. Leopolda Okulickiego.

Na tę okoliczność uczniowie klas starszych, pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, przygotowali i zaprezentowali występ artystyczny, który poprowadził przewodniczący szkoły – uczeń spokrewniony z Patronem.

.W swoim wystąpieniu młodzież przypomniała ważne wydarzenia z życia Leopolda Okulickiego, zapoznała z mniej znanymi faktami, zwłaszcza uczniom najmłodszych klas. Przekaz wzbogacony był pieśniami w wykonaniuszkolnego chóru, urozmaicony recytacją oraz odczytaniem fragmentów prac uczniowskich tematycznie związanych z  gen. Leopoldem Okulickim.

.W hołdzie  dla bohaterskiej postawy Patrona szkoły i czynów wszystkich, którzy walczyli o Polskę, zapalono znicz – symbol pamięci. Odśpiewaniem hymnu Armii Krajowej zakończono pierwszą część obchodów Święta Szkoły, po czym na scenę zaproszono uczniów klasy trzeciej, którzy pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali przedstawienie teatralne o tematyce świątecznej.

J. Góra