Wycieczka na zamek w Nowym Wiśniczu

W poniedziałek 24 kwietnia uczniowie klas 1, 2 i 3 pojechali na wycieczkę na Zamek w Nowym Wiśniczu.

Uczniowie czas na zamku spędzili w dwóch grupach. Pierwsza grupa spacer po zamku zwiedzanie rozpoczęła o 9:30, gdy powitała wszystkich pani przewodnik. Spacer po zamku rozpoczęli wizytą w kuchni i rozpoznaniem naczyń, następnie skierowali się na dziedziniec wewnętrzny i I piętro. Po obejrzeniu znajdującej się tam ciekawej ekspozycji uczniowie ruszyli w kierunku tarasu widokowego. Pani przewodnik ciekawie opowiadała historię i legendy związane z zamkiem. Drugą atrakcją w której dzieci uczestniczyli były warsztaty alchemiczne, podczas których robili ciekawe doświadczenia oraz poszerzali swoją wiedzę. Po wszystkich atrakcjach na zamku dzieci miały możliwość zakupić pamiątki oraz  był czas na chwilę relaksu na dziedzińcu. Nasi uczniowie wrócili z tej wycieczki bardzo zadowoleni.

Ewelina Bruździak