Śniadanie Daje Moc !!! Dzień Zdrowego Śniadania.

Podobnie jak w ubiegłych latach, dzieci z klas  I – III wraz z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskim akcji „Śniadanie daje moc”.

Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wyjątkowe śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do nauki i zabawy. Przed przystąpieniem do pracy uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole. Dzieci           z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Nie zabrakło różnego rodzaju pieczywa, masła, wędlin, jajek ,serów ,owoców, warzyw. Była również ciepła herbatka i zdrowe soczki. Zapach roznosił się po całej szkole. Było przyjemnie, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły  dzielić się produktami, działać wspólnie i  zgodnie. Przygotowały kolorowe i pyszne kanapki. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna.

A.Marszycka,  B.Marzec