„ Ojczyzna w sercu się zaczyna ...”

Ojczyzna w sercu się zaczyna ...”

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości naszej szkoły.

W uroczystej akademii, która rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego wzięli udział nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły.

Pierwsza część akademii została poświęcona symbolom narodowym, ponieważ to właśnie one stanowią ważną część wyrażania patriotyzmu Patriotyzm jednak, to nie tylko podniosłe momenty ze sztandarem oraz wspominanie bohaterów, którzy walczyli za Ojczyznę. Słowo Polska dla każdego może oznaczać coś innego. W drugiej części akademii uczniowie poszukiwali odpowiedzi, czy na Ojczyznę można znaleźć jedną wspólną definicję. W programie „Pod polską strzechą” na pytanie :Czym dla ciebie jest patriotyzm?” odpowiedzi udzielało wielu uczniów, którzy wcielili się w role zaproszonych gości .W słowach piosenek oraz strofach wierszy przekazali swoją refleksję nad słowem Ojczyzna. Występ uświetnił chór szkolny pod kierunkiem pani Agnieszki Grocholskiej.

Na zakończenie głos zabrał Dyr. szkoły mgr Zbigniew Góra.