Wyjazd do Oświęcimia i Wadowic

W dniu 18 grudnia uczniowie klas siódmej i ósmej mieli okazję udać się do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

W Auschwitz I młodzież zobaczyła: Bramę „Arbeit Macht Frei”, plac apelowy, bloki z wystawami stałymi, celę śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, komorę gazową i krematorium. Uczniowie uczcili pamięć ofiar zbrodni nazistowskich i holokaustu. W Auschwitz II Birkenau uczniowie mogli zobaczyć baraki mieszkalne i sanitarne, rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów. Wizyta w tym szczególnym muzeum była poruszającą lekcją historii i przestrogą przed zachowaniami, które mogłyby doprowadzić do powtórzenia się tej okrutnej historii. Następnie miał miejsce przejazd do Wadowic, gdzie zwiedzano Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II.