Swięto Szkoły oraz „Betlejemska dobranocka” – jasełka z bohaterami klasycznych baśni.

22 grudnia już po raz 31. odbyła się uroczystość nadania naszej szkole imienia gen. Leopolda Okulickiego. Z tej okazji uczniowie klas starszych przygotowali występ artystyczny, który przybliżył zebranym postać Patrona szkoły.

W montażu słowno-muzycznym nie zabrakło wspomnień o Leopoldzie Okulickim, wierszy, prezentacji multimedialnych oraz pieśni patriotycznych. Młodzież wyjaśniła również zebranym na czym polega współczesny patriotyzm i podała jego przykłady. W hołdzie dla bohaterskiej postawy żołnierzy odśpiewano hymn Armii Krajowej. Po zakończeniu części patriotycznej oddano głos uczniom klas trzecich, którzy przygotowali na tę okoliczność jasełka.

Sabina Król

Bożonarodzeniowy nastrój zapanował w naszej szkole 22 grudnia 2023 r. Uczniowie klas trzecich i szkolny chór w piątkowe przedpołudnie zaprezentowali przedstawienie jasełkowe pt.” Betlejemska dobranocka”. W żłóbku leżało Dzieciątko, a obok niego stała Maryja i Józef. W pobliżu byli aniołowie i pasterze. To postacie znane z Biblii. Na scenie pojawiają się jednak niespodziewani goście - postacie z najbardziej znanych baśni. Mogliśmy zobaczyć Kopciuszka, Sierotkę Marysię, ale też Jasia i Małgosię, Pinokia, Czerwonego Kapturka, Calineczkę i spracowanego Rybaka. Poszczególne sceny przeplatane były pięknymi kolędami. Pojawiło się też, jak to w baśniach bywa, kilka morałów, m.in. takich jak: pracowitość i pokora zawsze bywa nagrodzona, a umiar we wszystkim, to jest wielka cnota. Całości dopełniła nastrojowa scenografia, doskonała muzyka i piękne stroje. Szkolni aktorzy dostali od widzów gorące brawa. Po zakończonym przedstawieniu wszyscy udali się do Domu Pielgrzyma na szkolną wigilię przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bratucicach.

Serdecznie dziękujemy za wkład włożony w przygotowanie potraw wigilijnych.

Halina Sączawa