Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole!

W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 25 stycznia 2024 r.  Goście licznie przybyli w szkolne mury, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt.

Swoją obecnością zaszczycił nas wójt Gminy Rzezawa pan Mariusz Palej, dyrektor szkoły pan Zbigniew Góra oraz liczna grupa rodziców. Zebranych gości serdecznie powitał dyrektor szkoły pan Zbigniew Góra, życząc zebranym Solenizantom wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha. Słowa powitania i życzenia do zebranych gości skierował pan Wójt, dziękując zarazem panu Dyrektorowi za zaproszenie, wyrażając zadowolenie, że w naszej szkole, a także i gminie organizowane są akademie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy pierwszej, gdzie poprzez recytację wierszy i śpiewanie piosenek udowodnili, jak bardzo kochają swoje babcie i dziadków, zaprosili również do obejrzenia inscenizacji „Dziewczynko z zapałkami spędź wigilię razem z nami”, piękne życzenia przekazane zostały również przez  drugoklasistów w przedstawieniu „Dwanaście życzeń dla Babci i Dziadka od dwunastu miesięcy”. Jako ostatni wystąpili uczniowie klas trzecich, którzy pod kierunkiem p. H. Sączawy i pań wychowawczyń przygotowali i  odegrali jasełka. Szacowni goście z uwagą i wzruszeniem obejrzeli program artystyczny zaprezentowany przez ich ukochane wnuczęta. Niespodzianką dla dostojnych gości były różne upominki, które zostały wręczone babciom i dziadkom. Goście nagrodzili trud wnuków gromkimi brawami, a następnie zostali zaproszeni na poczęstunek.

To był niezwykle miły  i niezapomniany dzień zarówno dla babć, dziadków i wnucząt.

Bardzo gorąco dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Anna Marszycka