Nauka poprzez zabawę

W dniu 10 kwietnia naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. Podczas spotkania promowali naukę poprzez zabawę i angażowanie się w samodzielne lub zespołowe eksperymenty naukowe, projekty badawcze i społeczne.

Poprzez liczne eksperymenty pomagali naszym uczniom zrozumieć zawiłe zjawiska fizyczne w otaczającym nas świecie. Uczniowie mieli okazję oglądać, ale także czynnie uczestniczyć w niektórych z nich. Dowiedzieli się z jakich pierwiastków składa się powietrze, jakie są ich właściwości, w jaki sposób tworzy się smog i co pomaga w walce z nim. W czasie swojej wizyty próbowali rozbudzić w dzieciach zamiłowanie do nauki, ciekawość świata, budować postawę kreatywności, otwartości i nawyk samodzielnego myślenia. Była to bardzo ciekawa lekcja fizyki dla młodszych, jak i dla starszych.

Agnieszka Sowa