Jubileusz XX- lecia Gminnego Konkursu Piosenki „Muzyczne Asy”

W niecodziennej atmosferze przyszło nam świętować Jubileusz XX- lecia Gminnego Konkursu Piosenki „Muzyczne Asy” pod hasłem „Piosenka w dobrym stylu”. Z tej okazji do naszej szkoły przybyli młodzi wokaliści wraz z nauczycielami, aby zaprezentować się na naszej scenie.

Na wstępie Pan dyrektor Zbigniew Góra powitał wszystkich zebranych, przedstawił zespół jurorów oraz podziękował nauczycielom z naszej szkoły, którzy przez wszystkie lata w drodze do XX Konkursu zajmowali się jego organizacją.

Jako wprowadzenie i przypomnienie poszczególnych tematów piosenek, w programie artystycznym wystąpiły poszczególne „Edycje”, prezentując się do fragmentów utworów z ubiegłych konkursów. Na końcu prezentacji wszyscy występujący zaśpiewali piosenkę „Muza- muzyka”.

W części konkursowej uczestnicy śpiewali dwie piosenki w dowolnym stylu muzycznym. Ze sceny rozbrzmiewał: pop, big- beat, reggae, rap, jazz, rock, beguine, disco. Dzieci pięknie prezentowały się w wybranym repertuarze, a publiczność serdecznie i żywiołowo reagowała na występy.

Jury powołane przez organizatora konkursu w składzie:

Pani Anna Bogacz- kierownik GZOSziP,

Pan Mariusz Kurnik- muzyk,

Pan Zbigniew Pikuła- poeta-muzyk,

przedstawiło wyniki konkursu i przyznało następujące nagrody.

W kategorii klas I- IV:

I miejsce- Aniela Pradel- SP w Okulicach

II miejsce- Jolanta Góra- SP w Krzeczowie

III miejsce- Magdalena Rudnik- SP w Dąbrówce.

W kategorii klas V- VIII:

I miejsce- Karolina Sroga- SP w Okulicach

II miejsce- Patrycja Łątka- SP w Rzezawie

III miejsce- Katarzyna Maciejowska- SP w Krzeczowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

XX Konkurs „Muzyczne Asy” przeszedł do historii. Bardzo się cieszymy z wygranej naszych uczennic. Gratulacje i ciepłe pozdrowienia kierujemy do wszystkich fantastycznych, zdolnych i odważnych  wykonawców, bo niezależnie od miejsca w konkursie każdy z nich jest zwycięzcą.

Autor: A.G.