Święto Szkoły

22 XII 1992 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Okulicach przyjęła imię ostatniego dowódcy Armii Krajowej gen. Leopolda Okulickiego. Od dnia nadania szkole imienia dzień 22 grudnia jest Świętem Szkoły.

W tym wyjątkowym dniu cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej akademii poświęconej patronowi naszej szkoły. Na tę okoliczność przygotowywano montaż słowno-muzyczny upamiętniający gen. Leopolda Okulickiego. Swoją obecnością uroczystości uświetniali zaproszeni goście, a wśród nich rodzina generała.

W tym roku szkolnym, ze względu na pandemię COVID-19, po raz pierwszy uroczystość się nie odbędzie. Nie znaczy to jednak, że nie pamiętamy o naszym Wielkim Polaku. Podczas lekcji zdalnych wychowawcy poszczególnych klas przybliżyli uczniom postać Patrona szkoły oraz przypomnieli podopiecznym o ważnym dniu, jakim jest 22 grudnia.