Przyrzeczenie Pierwszaków

Dnia 14 października nadszedł moment, w którym uczniowie klasy pierwszej mieli przyjemność zaprezentować się w czasie akademii, do której prężnie przygotowywali się przez ostatnie tygodnie.

Na całość ich występu złożyły się nie tylko wiersze, piosenki, tematyczna dekoracja, ale także odświętny strój, który podkreśli rangę tego wydarzenia. Birety oraz galowy ubiór sprawił, że uroczystość ta, była dla pierwszaków podniosłą chwilą. W tym ważnym dla Nich dniu, towarzyszyli im rodzice, którzy mocno trzymali kciuki za ich występ.To jednak nie część artystyczna była najważniejsza. Najistotniejszym elementem był sam akt przyrzeczenia przed sztandarem szkoły oraz pasowanie na ucznia. Na zakończenie uroczystości w zastępstwie za pana  dyrektora pani Sabina Król  złożyła wszystkim życzenia, wręczyła dyplomy  i „kuferki obfitości”, które zostały przygotowane przez rodziców. Uwieńczeniem tego wydarzenia była wspólna fotografia, a następnie udanie się do klasy, gdzie na świeżo pasowanych uczniów, czekało słodkie przyjęcie zorganizowane przez rodziców.

A. Marszycka